2017 CS State Cup Governors Youngers
Published Team Schedules - Boys 2003/14U Governors

   

WildCards Bracket Ladder Display Round of 64 Round of 32 Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final      



Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 14 Wildcards.
Round of 64
(2/11)
Round of 32
(2/12)
Round of 16
(2/12)
Quarter Final
(2/25)
Semi-Final
(2/26)
Final
(3/4)
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601464
Time: 8:00 AM
First of A
(A3) FC Camarillo - AC - B2003

0
WC 14
(Y4) Sherman Oaks Extreme Soccer Club

2
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601496
Time: 8:15 AM
Sherman Oaks Extreme Soccer Club
1
Tigres UANL CA - B03
0
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601512
Time: 1:00 PM
Sherman Oaks Extreme Soccer Club
1
Rangers SC - B2003 White
0
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601520
Time: 12:50 PM
Sherman Oaks Extreme Soccer Club
Ejection: Jax Wilker
1
Desert Elite FC Galaxy - B2003
4
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601524
Time: 12:50 PM
Desert Elite FC Galaxy - B2003
2
TUSA Soccer Club - B2003
3
Location: Galway Downs
Field: 07
Game # 601526
Time: 9:00 AM
TUSA Soccer Club - B2003
Champion

2
Central Coast Condors - B02 Red
0
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601465
Time: 10:00 AM
Second of Y
(Y2) Laguna United FC-B2003-White

0
Second of X
(X2) Tigres UANL CA - B03

1
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601466
Time: 12:00 PM
First of B
(B1) Oceanside Breakers -B03 Blu

1
Second of W
(W3) Rangers SC - B2003 White

3
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601497
Time: 8:15 AM
Rangers SC - B2003 White
Ejection: Miguel Alvarez
4 OT
Barca Cantera - Red B03 Alonso
Ejection: Ismael Flores
3 OT
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601467
Time: 2:00 PM
First of C
(C1) Barca Cantera - Red B03 Alonso

4
Second of V
(V3) CS ATHLETIC FC B03

1
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601468
Time: 8:00 AM
First of D
(D4) Desert Elite FC Galaxy - B2003

3
WC 6
(S3) Athletico SC- 2003 Orange

1
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601498
Time: 8:15 AM
Desert Elite FC Galaxy - B2003
4
Hotspurs USA - B2003 Premier
0
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601513
Time: 1:00 PM
Desert Elite FC Galaxy - B2003
2
Cardiff Mustangs - B03 Red Reza
1
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601469
Time: 10:00 AM
Second of U
(U1) Hotspurs USA - B2003 Premier

5
Second of T
(T3) Strikers FC - Mission Viejo B2003 Turner

3
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601470
Time: 12:00 PM
First of E
(E1) San Diego SC B2003 White

3
Second of S
(S2) LMFC B2003 Williams

1
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601499
Time: 8:15 AM
San Diego SC B2003 White
Ejection: Carson Baranek
0
Cardiff Mustangs - B03 Red Reza
1
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601471
Time: 2:00 PM
First of F
(F2) Cardiff Mustangs - B03 Red Reza

3
WC 7
(Q2) Temecula United - B2003W

0
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601472
Time: 8:00 AM
First of G
(G1) IE SURF B03 LEE WEST

8
WC 10
(C2) Thousand Oaks FC-AC

1
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601500
Time: 10:15 AM
IE SURF B03 LEE WEST
3
West Covina FC - B2003
0
Location: Galway Downs
Field: 20
Game # 601514
Time: 3:00 PM
IE SURF B03 LEE WEST
0
Pumas USA-SFV
1
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601521
Time: 12:50 PM
Pumas USA-SFV
Ejection: David Vielmas
0
TUSA Soccer Club - B2003
3
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601473
Time: 10:00 AM
Second of R
(R3) West Covina FC - B2003

4
Second of Q
(Q3) PYSL Blast SC - Kerch B2003

0
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601474
Time: 12:00 PM
First of H
(H4) SouthWestern YSC B03

2
Second of P
(P2) LA Galaxy-Bakersfield B2003

1
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601501
Time: 10:15 AM
SouthWestern YSC B03
0 OT
Pumas USA-SFV
2 OT
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601475
Time: 2:00 PM
First of I
(I1) Pumas USA-SFV

Ejection: Fernando Medina
3
WC 3
(U3) FC Premier B2003 - Caparelli

1
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601476
Time: 8:00 AM
First of J
(J1) UIFC Laguna

3
WC 2
(W2) P.D.S.C. - B2003 - BLUE

0
Location: Galway Downs
Field: 22
Game # 601502
Time: 10:15 AM
UIFC Laguna
2
Corinthians B03 Black
1
Location: Galway Downs
Field: 21
Game # 601515
Time: 3:00 PM
UIFC Laguna
0
TUSA Soccer Club - B2003
1
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601477
Time: 10:00 AM
First of K
(K2) Corinthians B03 Black

Ejection: Carlos Pena
2
Second of O
(O2) Hawks B2003 Black

1
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601478
Time: 12:00 PM
Second of N
(N1) DMCV Sharks B2003 - Pejkic

0 OT
3 PK's
Second of M
(M4) Riverside MGFM Emerald

0 OT
5 PK's
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601503
Time: 10:15 AM
Riverside MGFM Emerald
0
TUSA Soccer Club - B2003
1
Location: Galway Downs
Field: 23
Game # 601479
Time: 2:00 PM
First of L
(L1) TUSA Soccer Club - B2003

6
WC 11
(I2) NFFC B2003 BLACK

0
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601480
Time: 8:00 AM
First of M
(M3) Central Coast Condors - B02 Red

3
WC 12
(O3) Pateadores LA B03 BLUE

0
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601504
Time: 8:00 AM
Central Coast Condors - B02 Red
1
3 PK's
Legacy United - B03 - U14
1
1 PK's
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601516
Time: 12:55 PM
Central Coast Condors - B02 Red
1
6 PK's
Spartans FC BH Boys 03
1
5 PK's
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601522
Time: 12:50 PM
Central Coast Condors - B02 Red
1
Capo - B03 Blue
0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601525
Time: 12:50 PM
Central Coast Condors - B02 Red
4
NHB BLACK
Ejection: Erik Santana
2
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601481
Time: 10:00 AM
Second of L
(L2) Legacy United - B03 - U14

5
Second of K
(K1) LAGCV B03 Blue

2
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601482
Time: 12:00 PM
First of N
(N2) FC Deportivo Pro Alliance FC

1
Second of J
(J4) Spartans FC BH Boys 03

2
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601505
Time: 8:00 AM
Spartans FC BH Boys 03
3
NPSC Venom
2
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601483
Time: 2:00 PM
First of O
(O1) NPSC Venom

3
WC 1
(R1) Santa Anita Soccer Club 0414 - 01 - B2003

0
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601484
Time: 8:00 AM
First of P
(P1) Capo - B03 Blue

7
WC 5
(V4) Ventura FC Reds

1
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601506
Time: 8:00 AM
Capo - B03 Blue
5
HDFC - B2003 - White
0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601517
Time: 1:00 PM
Capo - B03 Blue
5
CZ Elite Soccer B03 Bernstein
0
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601485
Time: 10:00 AM
First of Q
(Q1) Claremont Star Soccer Club - BU14 Black

2
1 PK's
Second of I
(I4) HDFC - B2003 - White

Ejection: Aaron Hernandez
2
3 PK's
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601486
Time: 12:00 PM
First of R
(R4) LIVERPOOL SC B03 - RED

2
Second of H
(H2) Anaheim Surf - B2003 Blue Wilson

1
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601507
Time: 8:00 AM
LIVERPOOL SC B03 - RED
1
3 PK's
CZ Elite Soccer B03 Bernstein
Ejection: Jacob Hernandez
1
5 PK's
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601487
Time: 2:00 PM
First of S
(S4) Rebels Soccer Club - B03 Blue

1
WC 9
(K3) CZ Elite Soccer B03 Bernstein

2
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601488
Time: 8:00 AM
First of T
(T1) FC England - B2003

6
WC 8
(C4) FC Premier B2003 - Giangualano White

1
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601508
Time: 10:00 AM
FC England - B2003
5
Aztecs FC (Campos) B03
0
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601518
Time: 2:55 PM
FC England - B2003
3
NSC Monarcas
0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601523
Time: 12:50 PM
FC England - B2003
1
NHB BLACK
4
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601489
Time: 10:00 AM
Second of G
(G2) Aztecs FC (Campos) B03

1
Second of F
(F4) Crescenta Valley Soccer Club B03 Blue

0
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601490
Time: 12:00 PM
First of U
(U2) NSC Monarcas

3
Second of E
(E2) SLOSC Fire B03 U14

0
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601509
Time: 10:00 AM
NSC Monarcas
5
Atlante SD E Romo B 2003
1
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601491
Time: 2:00 PM
First of V
(V1) Atlante SD E Romo B 2003

6
WC 4
(H1) Eagles Black - B2003

0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601492
Time: 8:00 AM
First of W
(W1) NHB BLACK

2
Second of D
(D2) CVSC Strikers B03

0
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601510
Time: 10:00 AM
NHB BLACK
2
Temecula United - B2003M
1
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601519
Time: 3:00 PM
NHB BLACK
2
SouthWestern YSC
0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601493
Time: 10:00 AM
First of X
(X1) Temecula United - B2003M

1
Second of C
(C3) La Verne Lazers SC B03

0
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601494
Time: 12:00 PM
Second of B
(B2) PSC Los Alamitos 2003

2
Second of A
(A1) AYSO Matrix Bonita B2003 - Gominiak

1
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601511
Time: 10:00 AM
PSC Los Alamitos 2003
0
SouthWestern YSC
2
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601495
Time: 2:00 PM
First of Y
(Y1) SouthWestern YSC

2
WC 13
(E3) FRAM B03-Myhre

0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.