US Youth Soccer

2017 CS State Cup Governors Youngers
Published Team Schedules - Boys 2004/13U Governors

   

WildCards Bracket Ladder Display Round of 64 Round of 32 Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final      



Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 31 Wildcards.
Round of 64
(2/11)
Round of 32
(2/12)
Round of 16
(2/12)
Quarter Final
(2/25)
Semi-Final
(2/26)
Final
(3/4)
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601119
Time: 9:00 AM
First of A
(A2) FC England - B2004

2
WC 31
(I3) LAGSD B04 White-Aldecoa

0
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601151
Time: 9:00 AM
FC England - B2004
0
LA Galaxy-Bakersfield B04
3
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601167
Time: 1:30 PM
LA Galaxy-Bakersfield B04
1
Spartans F.C San Lorenzo
6
Location: Ryan Park
Field: 01
Game # 601175
Time: 10:50 AM
Spartans F.C San Lorenzo
0
Riptide SC - B2004 BLACK
1
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601179
Time: 10:50 AM
Riptide SC - B2004 BLACK
2
3 PK's
Aztecs FC (Torres) B04
2
4 PK's
Location: Galway Downs
Field: 07
Game # 601181
Time: 11:00 AM
Aztecs FC (Torres) B04
Champion

4
SCYSO FC
0
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601120
Time: 11:00 AM
First of B
(B2) Sand and Surf SC - B2004 Red - Lara

0
First of GG
(GG2) LA Galaxy-Bakersfield B04

3
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601121
Time: 1:00 PM
First of C
(C2) Spartans F.C San Lorenzo

7
WC 15
(R4) C.C. Condors-B04

0
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601152
Time: 9:00 AM
Spartans F.C San Lorenzo
4
Barcelona California - B2004 Blue
0
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601122
Time: 3:00 PM
First of D
(D2) Barcelona California - B2004 Blue

4
WC 16
(V1) Strikers FC North B04 White MO

2
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601123
Time: 9:00 AM
First of E
(E3) San Marcos Revolution - B 2004 Green

3
WC 23
(Q2) Newcastle United FC - B12-04

0
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601153
Time: 9:00 AM
San Marcos Revolution - B 2004 Green
4
SouthWestern YSC
3
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601168
Time: 1:30 PM
San Marcos Revolution - B 2004 Green
Ejection: David Lorenzo
1
Riptide SC - B2004 BLACK
3
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601124
Time: 11:00 AM
First of F
(F3) IUSC Brasil

1
WC 8
(L2) SouthWestern YSC

4
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601125
Time: 1:00 PM
First of G
(G2) IE SURF B04 ZAKHIR

0
WC 7
(U3) Beach FC SB B04 Cahalan

1
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601154
Time: 9:00 AM
Beach FC SB B04 Cahalan
0
Riptide SC - B2004 BLACK
3
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601126
Time: 3:00 PM
First of H
(H2) Riptide SC - B2004 BLACK

4
WC 24
(P1) Laguna United FC-B2004-Gold

0
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601127
Time: 9:00 AM
First of I
(I2) SOCAL RUSH B04

1
WC 28
(DD2) Crescenta Valley SC B04 Blue

3
Location: Lancaster NSC
Field: 22
Game # 601155
Time: 11:00 AM
Crescenta Valley SC B04 Blue
3
Express Boys 2004 Premier - Marian
1
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601169
Time: 3:30 PM
Crescenta Valley SC B04 Blue
1
Aztecs FC (Torres) B04
6
Location: Ryan Park
Field: 02
Game # 601176
Time: 10:50 AM
Aztecs FC (Torres) B04
3
Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
1
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601128
Time: 11:00 AM
First of J
(J2) Fallbrook Villa F.C. 2004

1
WC 3
(B3) Express Boys 2004 Premier - Marian

2
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601129
Time: 1:00 PM
First of K
(K3) CVSC Legend B04

3
2 PK's
WC 12
(BB4) SD United B/2004 Black

3
4 PK's
Location: Lancaster NSC
Field: 23
Game # 601156
Time: 11:00 AM
SD United B/2004 Black
2
Aztecs FC (Torres) B04
5
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601130
Time: 3:00 PM
First of L
(L4) Aztecs FC (Torres) B04

6
WC 19
(W2) Inter-Amerrica Impact United

0
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601131
Time: 9:00 AM
First of M
(M1) West Covina FC-Dynamo- B2004

1
WC 20
(D3) Scripps United - B2004

0
Location: Lancaster NSC
Field: 24
Game # 601157
Time: 11:00 AM
West Covina FC-Dynamo- B2004
0
AV UNITED - AC B04
2
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601170
Time: 3:30 PM
AV UNITED - AC B04
2
Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
4
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601132
Time: 11:00 AM
First of N
(N3) AV UNITED - AC B04

4
WC 11
(Z4) FC Long Beach B04 - Red

3
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601133
Time: 1:00 PM
First of O
(O3) FC Heat B2004 BLACK

5
WC 4
(CC1) HD Premier Barstow - B2004

2
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601158
Time: 11:00 AM
FC Heat B2004 BLACK
2
Sporting SD - B2004 - Luis Beltran
3
Location: Lancaster NSC
Field: 25
Game # 601134
Time: 3:00 PM
First of P
(P2) Sporting SD - B2004 - Luis Beltran

3
WC 27
(H3) San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy

1
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601135
Time: 8:30 AM
First of Y
(Y2) NHB BLACK

3
WC 30
(I1) FC Golden State - 2004 East Black

2
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601159
Time: 8:00 AM
NHB BLACK
1
Santa Barbara - B2004Red
3
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601171
Time: 1:00 PM
Santa Barbara - B2004Red
0
SCYSO FC
5
Location: Ryan Park
Field: 03
Game # 601177
Time: 10:50 AM
SCYSO FC
3
San Diego Football Academy- 01- B2004 Stripe
1
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601180
Time: 10:50 AM
SCYSO FC
4
Downtown SC/ LA Pride B04 Pirates
Ejection: Francisco Melendez
1
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601136
Time: 10:30 AM
First of Z
(Z2) Santa Barbara - B2004Red

2 OT
WC 1
(X2) Legends FC Boys B04 Black

1 OT
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601137
Time: 12:30 PM
First of AA
(AA2) SCYSO FC

7
WC 14
(Z3) DMCV Sharks B2004 - Penton

3
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601160
Time: 8:00 AM
SCYSO FC
3
LAGSD B04 Gold-Williams
2
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601138
Time: 2:30 PM
First of BB
(BB2) LAGSD B04 Gold-Williams

1 OT
WC 17
(F4) San Diego SC B2004 Black

0 OT
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601139
Time: 8:30 AM
First of CC
(CC4) Albion SC B04 Premier - Reintgen

1 OT
WC 22
(T4) TFA-SGV (PSC)

2 OT
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601161
Time: 8:00 AM
TFA-SGV (PSC)
1
San Diego Football Academy- 01- B2004 Stripe
5
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601172
Time: 1:00 PM
San Diego Football Academy- 01- B2004 Stripe
4
2004 LA Premier FC Black
0
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601140
Time: 10:30 AM
First of DD
(DD1) OC Nomads - B2004

0
WC 9
(C4) San Diego Football Academy- 01- B2004 Stripe

2
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601141
Time: 12:30 PM
First of EE
(EE4) Vista Storm SC - B2004 Black

0 OT
3 PK's
WC 5
(FF2) LAGSD B04 Premier-Rath

0 OT
2 PK's
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601162
Time: 8:00 AM
Vista Storm SC - B2004 Black
0
2004 LA Premier FC Black
3
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601142
Time: 2:30 PM
First of FF
(FF3) ESL - Barrero

0
WC 25
(E1) 2004 LA Premier FC Black

4
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601143
Time: 8:30 AM
First of Q
(Q1) Wolfpack Blue

3 OT
WC 29
(M2) Arsenal FC SD B04 Elite II- Gold

1 OT
Location: Galway Downs
Field: 01
Game # 601163
Time: 10:00 AM
Wolfpack Blue
0
Inter-America-Independiente Jr
4
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601173
Time: 3:00 PM
Inter-America-Independiente Jr
2
OUSL Crusaders FC B04
3
Location: Ryan Park
Field: 04
Game # 601178
Time: 10:50 AM
OUSL Crusaders FC B04
1
Downtown SC/ LA Pride B04 Pirates
2
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601144
Time: 10:30 AM
First of R
(R3) FC Premier B2004 - Corona

0
WC 2
(A4) Inter-America-Independiente Jr

1
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601145
Time: 12:30 PM
First of S
(S3) OUSL Crusaders FC B04

1
WC 13
(O2) Empire SC B04

0
Location: Galway Downs
Field: 02
Game # 601164
Time: 10:00 AM
OUSL Crusaders FC B04
3
Juggle the Wor - B2004
0
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601146
Time: 2:30 PM
First of T
(T3) Coachella Valley Atletico

1
WC 18
(N2) Juggle the Wor - B2004

4
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601147
Time: 8:30 AM
First of U
(U4) FC Bakersfield - B2004

11
WC 21
(S1) Legacy FC - B13

1
Location: Galway Downs
Field: 03
Game # 601165
Time: 10:00 AM
FC Bakersfield - B2004
8
Oxnard United Soccer Club Blue
0
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601174
Time: 3:00 PM
FC Bakersfield - B2004
0
Downtown SC/ LA Pride B04 Pirates
1
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601148
Time: 10:30 AM
First of V
(V4) Oxnard United Soccer Club Blue

1 OT
WC 10
(AA3) PSC Lake Forest 2004

0 OT
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601149
Time: 12:30 PM
First of W
(W4) Foothill Storm

0 OT
3 PK's
WC 6
(EE3) Sporting SD - B2004 - Bobby Ornelas

0 OT
5 PK's
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601166
Time: 10:00 AM
Sporting SD - B2004 - Bobby Ornelas
1
Downtown SC/ LA Pride B04 Pirates
2
Location: Galway Downs
Field: 04
Game # 601150
Time: 2:30 PM
First of X
(X3) Downtown SC/ LA Pride B04 Pirates

4
WC 26
(GG1) San Marcos Revolution - B 2004 White

1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.